Wtorek, 18 Grudź. 2018, 23:04
Witaj Gość
Główna | Rejestracja | Wejdź | RSS

Sekcja Genealogiczna

Aktualności

Główna » 2013 » Marzec » 16 » Z wydawniczej półki
23:33
Z wydawniczej półki

Niedawno ukazał się Herbarz Szlachty Wołyńskiej t.1 Radom 2012.- nowość na rynku wydawniczym, mogąca zainteresować osoby mające korzenie na Wołyniu.


O swoim dziele Autor - Oleg Chorowiec z Radomia - tak pisze:


Publikacja prezentuje nowe, w swoim rodzaju unikalne i do dziś w znacznej mierze nieznane, informacje o rodzinach wszystkich warstw szlachty Wołynia od utytułowanej do drobnej. Tom pierwszy obejmuje informacje o ponad 1000 rodzinach szlacheckich z Wołynia (od A do Z). Każda rodzina otrzymała odrębny biogram w którym znalazły się zachowane o niej w źródłach archiwalnych wiadomości: miejsce zamieszkania rodziny, imiona osób zatwierdzonych w szlachectwie, herb rodzinny - zgodnie z przekazem źródłowym, data zatwierdzenia w przywileju szlacheckim, inne. Do każdego biogramu dołączona została sygnatura. Publikacja ma za zadanie udostępnić możliwie najlepszy materiał źródłowy dotyczący polskiej szlachty z Wołynia.

Liczba stron 574,
okładka twarda, format 245 x 170 mm, szyta, nowa.
Cena 79 zł.”

Jako posiadacz egzemplarza dodam, że książka wzbogacona jest ilustracjami – archiwalnymi i współczesnymi fotografiami nadesłanymi przez niektóre rodziny, świadectwami szlachectwa, wycinkami opisów herbów, ich wizerunkami i fragmentami oryginalnych wpisów do jednej z sześciu części Ksiąg Szlachty Guberni Wołyńskiej. Niektóre biogramy rodów zostały znacznie rozszerzone o materiały nadesłane od ich potomków.

Książka jest wydana w stosunkowo niskim nakładzie i nie jest planowany kolportaż w sieci księgarń, wobec czego zainteresowanym podam bezpośredni kontakt do Autora, u którego można zamówić tom bezpośrednio:

drewlanin@gmail.com

wlodeks

Wyświetleń: 367 | Dodał: MarcinW | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: