Niedziela, 25 Wrzesień 2022, 08:04
Witaj Gość
Główna | Rejestracja | Wejdź | RSS

Sekcja Genealogiczna

Aktualności

Główna » 2014 » Marzec » 20 » Spotkanie w marcu 2014
22:44
Spotkanie w marcu 2014

Kolejne spotkanie Sekcji Genealogicznej będzie miało miejsce 30 marca br. o g. 16:00 w radomszczańskim Muzeum.

Temat wiodący spotkania to "Informacja genealogiczna w przekazie medialnym", o czym mówił będzie pan Waldemar Fronczak. Nasz gość – socjolog z wykształcenia, z zamiłowania historyk, genealog i heraldyk, zajmuje się tymi dziedzinami od ponad 30 lat. Prowadzi prace badawcze nad historią średniowiecznych rodzin szlacheckich i ich heraldyką oraz publikuje rezultaty badań z tej dziedziny.

Był głównym ekspertem, współtwórcą scenariuszy i uczestnikiem cyklicznego programu telewizyjnego "Sekrety rodzinne", prezentującego genealogie znanych w Polsce osób ze świata artystycznego. 

Założyciel i administrator Forgenu – jednego z największych polskich forów genealogicznych.

Autor i koordynator projektu Polegli, poświęconego poległym w czasie I wojny światowej. Twórca strony www do projektu http://www.polegli.forgen.pl/

Członek Polskiego Towarzystwa Genealogicznego w Warszawie, Genealog Roku 2008. Właściciel Biura Poszukiwań Genealogicznych Genesis.

 

W drugiej części spotkania, o projekcie indeksacji akt metrykalnych parafii znajdujących się kiedyś w granicach porozbiorowej Galicji, będzie opowiadać nasz kolejny gość, pani Magdalena Smolska – Kwinta.

Urodzona i zamieszkała w Krakowie, prawnuczka Marianny z rodu Kuśmierzów - genealogia opracowana do poł. XVIII w. - z podradomszczańskiego Stobiecka Miejskiego. 

Przewodnik miejski, tłumacz j. francuskiego, a z zamiłowania genealog, członek Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Administrator projektu "Galicja", realizowanego dzięki współpracy FSI i MTG.

Strona MTG:

http://www.mtg-malopolska.org.pl/index.html

Na to ciekawie zapowiadające się spotkanie z naszymi Gośćmi serdecznie zapraszam

Szef Sekcji Genealogicznej

Wyświetleń: 700 | Dodał: wlodeks | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: